Доказ да млади људи у БиХ могу много тога ако за то добију прилику, јесте и прича о тиму ИТ стручњака из БиХ под називом Дигиqал
Свјетско и европско тржиште неисцрпан су извор знања и идеја које је могуће имплементирати и на домаћем, босанскохерцеговачком тржишту, како би се створили темељи за његов снажнији и одрживији развој у будућности. Едукацијом младих, пријеносом знања, кноw-хоw вјештина и успјешних пракси из вана могуће је начинити важан корак напријед. Умрежавање и увезивање успјешних људи са студентима и младим људима у БиХ доприноси њиховом развоју, новим идејама и мотивацији да реализирају постојеће и дођу до нових пројеката.
Пројекат “Дијаспора за развој (Д4Д)” је кроз посљедње четири године имплементирао фокусирано умрежавање дијаспоре и младих људи у БиХ, кроз активности које су имали за циљ пријенос знања из дијаспоре и оснаживање младих људи, те њихов пословни развој. Мерима Авдагић, менаџерица пројекта Д4Д, говорила је о томе и на једном од највећих научних догађаја у региону, 12. данима БХААС, одржаним у Мостару, од 24. до 27. јуна, у организацији Босанскохерцеговаčко-америčке академије умјетности и наука (БХААС).
– Пројекат Дијаспора за развој је фокусиран на јачање социо-економских прилика у Босни и Херцеговини и свједоци смо значајне, трансформацијске улоге дијаспоре у овим процесима. У циљу јачања бх. конкурентности на глобалном тржишту, било да се ради о јавном или приватном сектору, допринос дијаспоре у преносу нових идеја, технологија, знања и иновација је пресудан – и то смо препознали као један од наших главних циљева у оквиру Д4Д пројекта. Кроз умрежавање младих стручњака и стручњакиња, уз континуирану сарадњу с дијаспором, желимо унаприједити отварање нових тржишта, радних мјеста и осигурати бољу квалитету живота у Босни и Херцеговини, рекла је у свом обраћању Мерима Авдагић.
Сва права задржана 2024 Министарство за људска права и избјеглице